Viešbutis-restoranas Deims

VIEŠBUTIS DEIMS

Apie viešbutį

Viešbutis įkurtas 1870 metais. Pavadinimas kilęs iš savininko vardo Hermann Deim. Kada viešbučio savininku tapo H. Deim, tiksliai nežinoma. Manoma, kad tai įvyko XX a. pirmame dešimtmetyje, nes viešbutis tokiu pavadinimu buvo įtrauktas į tuometinę Šilutės apskrities adresų knygą. Tačiau jau 1922 m. viešbutį su kavine įsigijo p. Haupt.

Tai, jog naujasis ir vėlesni savininkai nepakeitė viešbučio pavadinimo, rodo, kad ankstesnis savininkas buvo sukūręs patikimo ir gero viešbučio bei kavinės įvaizdį.

Viešbučio pastatas greičiausiai iškilo pačioje XX a. pradžioje. Jis buvo prijungtas prie teismų rūmų pastato. Tai gerai matyti to meto fotografijose ir atvirukuose (žr. žemiau). Remiantis jais, galima teigti, kad Deims viešbučio ir kavinės pastatai iki Antrojo pasaulinio karo buvo ne kartą perstatyti, rekonstruoti.

Detalių žinių apie viešbučio bei kavinės veiklą neturima. Manoma, kad kavinė galėjo veikti pirmame pastato aukšte, o antrame buvo nuomojami butai. To laikotarpio viename reklaminiame skelbime buvo nurodyta, kad viešbutyje yra 24 vietos (lovos), centrinis šildymas, garažai. Keletas patikimų šaltinių liudija, kad Šilutės šaulių draugija „Deims“ viešbučio sode iki 1920 m. turėjo šaudyklą. Po 1920 m., ko gero, sugriežtėjus reikalavimams, šaudykla buvo likviduota.

Po Antrojo pasaulinio karo viešbutis vėl pradėjo veikti. Iš senojo pavadinimo „Deims Hotel“ jis buvo pervadintas į „Nemuną“, netrukus pradėjo veikti ir kavinė „Žibintas“. Pokaryje buvo atliktas pastato kapitalinis remontas, rekonstrukcija. Pastato išorė pakito nedaug, buvo išlaikyti pagrindiniai prieškario pastato išorės elementai.
 

XX a. pr. atvirukas         XX a. 4 dešimtm. atvirukas

XX a. pr. atvirukas                                                             XX a. 4 dešimtm. atvirukas

 

Šiuo metu viešbutis yra pačiame Šilutės miesto centre, Lietuvininkų gatvėje. Tai - vienintelis viešbutis Šilutės mieste, kuris vienu metu gali priimti iki 85 svečių. Viešbutyje yra 43 kambariai. Yra sąlygos atvykti bet kokia transporto priemone, nes viešbutį juosia uždara ir saugoma teritorija.

Viešbutis "Deims" mielai laukia svečių iš šalies ir užsienio!